Zastosowanie programu IronCAD

Oprogramowanie IRONCAD wnosi wiele wygody i precyzji do pracy projektantów. Dzięki dostępności do wielu funkcji, a także mniej lub bardziej zaawansowanych opcji projektanci mają szansę tworzyć dokładne projekty w znacznie krótszym czasie. Zastosowanie programu IRONCAD jest bardzo szerokie, a wpływa na to możliwość wykorzystania funkcji oprogramowania na wiele sposobów. Stąd też program ten jest podstawą działania i codziennej pracy wielu projektantów.

Program IRONCAD służy przede wszystkim do wykonywania rysunków technicznych i projektów przeróżnych elementów i powierzchni. Najczęściej wykorzystuje się go do tworzenia i projektowania:

• rurociągów i węzłów cieplnych
• konstrukcji stalowych
• arkuszy blachy
• konstrukcji aluminiowych
• wyrobów gumowych

Zastosowanie oprogramowania podczas projektowania powyższych produktów i elementów pozwala na skrócenie czasu projektu, a także zachowanie najważniejszych parametrów i właściwości. IRONCAD stosowany jest także do wykonywania projektów reklam przestrzennych. Tworzenie dowolnych projektów 3D to podstawa funkcji jakie oferuje IRONCAD, dlatego też idealnie sprawdza się on właśnie podczas tworzenia ciekawych i oryginalnych modułów reklamowych.

Co ważne IRONCAD daje także szansę na wygodną komunikację pomiędzy inżynierami i różnymi systemami. Otóż konwersja 3D pozwala na zachowanie parametrów i jakości, a dodatkowo cały pakiet oprogramowania umożliwia szybką i łatwą wymianę danych. Program IRONCAD posiada szerokie zastosowanie, a jego zalety i właściwości pozwalają zwiększać komfort i jakość pracy.