Funkcje jakie oferuje program IRONCAD

Program IRONCAD to jedno z najpopularniejszych narzędzi z jakich korzystają wykwalifikowani projektanci. Wszystko to zawdzięczać można łatwej obsłudze programu, a także dostępności do ciekawych funkcji i opcji.

Przykładem najciekawszych i najbardziej przydatnych podczas projektowania funkcji programu IRONCAD może być konwertowanie plików CAD. Otóż chodzi tutaj o konwersję i zgodność plików CAD 3D pomiędzy różnymi systemami CAD. Program zawiera wbudowany translator, który umożliwia na bezpośredni import plików i projektów 3D z zachowaniem ich właściwości. Dodatkowo taki zaimportowany projekt można dowolnie modyfikować.

Innym ciekawym zagadnieniem są katalogi, które umożliwiają projektantom wygodne tworzenie przeróżnych projektów. Katalogi dają bowiem szansę na przechowywanie projektów, ale także funkcji, operacji i różnych części. To wszystko jest dostępne dla każdego użytkownika, dlatego nawet cały zespół projektantów pracujących nad jednym projektem może szybko i sprawnie dotrzeć do konkretnych informacji.

Na uwagę zasługuje także inna funkcja programu IRONCAD, a mianowicie rozkroje blach. Otóż program oferuje cały zakres gięć otworów czy też innych detali związanych z elementami blaszanymi, a to znacznie skraca czas pracy. Co ważne program automatycznie wylicza rozwinięcie blach oraz zaznacza linie gięcia co jeszcze bardziej ułatwia tworzenie projektów.

Program IRONCAD wyposażony jest w liczne funkcje i opcje zaawansowane, które stworzone zostały z myślą o wygodnej pracy projektantów. Dzięki dostępności do tak dokładnych i ciekawych funkcji projektowanie zyskało zupełnie inny wymiar.